modelspoormagazine Forum
modelspoormagazine Forum
Home | Profile | Register | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 Alle forums
 MODELSPOOR, ANDERE SCHALEN DAN <H0>
 SCHAAL I, IIm, 1/29 en tuinspoor
 Spoor I 'fremo'?
 Nieuw onderwerp  Reageer op onderwerp
 Printer versie
Auteur Vorig onderwerp Onderwerp Volgend onderwerp  

stefanic
Machinist

Belgium
Berichten 486

Berichten - 30/06/2010 :  21:38:00  profiel weergeven  Bezoek stefanic's homepage  Reageer met citaat
In 'spoor I agenda' (http://www.modelspoormagazine.be/newforum/topic.asp?TOPIC_ID=8716&whichpage=3) waren we wat aan 't afwijken van het 'agenda'-thema maar Mini raakte daar een interessant punt, waar ik graag op reageer in een nieuw topic dat hier beter op zijn plaats is.

citaat:
Geplaatst door mini

.....<knip>.....
Samen met enkele vrienden kan je dan als je alles samen brengt toch weer rijden in een meer afgewerkte omgeving. (vb Fremo of iets in die aard).


Gezien de ruimte die je nodig hebt moeten de meeste modelbouwers zich inderdaad beperken tot een 'klein' projectje. Maar als er een en ander zou kunnen afgesproken worden zouden op een spoor I fremo bijeenkomst meerdere van die kleine projectjes kunnen aaneengeschakeld worden tot iets groots waar tussen kleine emplacementjes kan gereden worden.
Ik heb in die zin al eens contact genomen met de mensen van Leuven, zodat, als ik er eenmaal aan begin, ik kan rekening houden met hun bouwmethode, zodat een en ander ooit eens samen kan gevoegd worden. Misschien is het de moeite om daar eens over na te denken.
Evan wil net als ik ook al met iets starten. Als we nu eens van meet af aan onderling wat afspraken maken. Ik denk dat de spoor-I mensen van Leuven, gezien hun ervaring, misschien een voortrekkersrol kunnen spelen? Mogelijk bestaan dergelijke initiatieven ook al in bv. Duitsland?

Stefan,
'specialist' in grootspoor, amateur in modelspoor: HO= dig NMBS | I dig DB | O~ analoog GILS
http://www.berail.be

Bewerkt door - stefanic on 01/07/2010 08:28:04

C-rail
Machinist

Belgium
Berichten 334

Berichten - 30/06/2010 :  22:22:23  profiel weergeven  Bezoek C-rail's homepage  Reageer met citaat
Als "mens van Leuven" ben ik (en zeker ook de andere "Leuvenaars") zeer geïnteresseerd. Zelf ben ik van plan een klein (maar dus echt klein) locdepot te maken voor m'n Köff. Maar stel dat er toch iets wordt afgesproken, ben ik bereid een "volwaardige" module te bouwen om er dan bij te zetten. Maar voor meer info ben je beter bij mini.

Naar boven

1op32
Reiziger 1ste Klasse

Belgium
Berichten 41

Berichten - 01/07/2010 :  10:45:02  profiel weergeven  Reageer met citaat
Inderdaad we waren aan het afwijken van het thema AGENDA...
Nu Spoor 1 en MODULE-BAAN: in Duitsland bestaat er wel degelijk zoiets! Elk jaar in september is er in het spoorwegmuseum te Heilbronn een 1:1 treft 1:32 weekend. Dit is een modulebaan treffen waar mensen vanuit heel Duitsland (en daarbuiten?) met hun modules één zeer grote baan vrmen. De ene al wat fraaier afgewerkt dan de andere.
Indien mensen overwegen met een Spoor 1 module systeem te starten lijkt het me verstandig om daar eens langs te gaan !?
Ik zal vanavond de link naar hun website online plaatsen.

Ik wil graag van de gelegenheid gebruik maken om iedereen te bedanken die al op het thema Spoor 1 agenda reageerde. Toen ik het thema plaatste meende ik helemaal alleen met spoor 1 bezig te zijn in België, gelukkig is dit niet zo en blijkt het grote spoor zelfs aan populariteit te winnen.

schaal 1/32 omdat ze de mooiste is
Naar boven

mini
Reiziger 1ste Klasse

Belgium
Berichten 39

Berichten - 01/07/2010 :  11:43:57  profiel weergeven  Bezoek mini's homepage  Reageer met citaat
Zoals 1op32 al zei, Heilbronn is echt de moeite, het is wel eventjes rijden, maar die inspanning verdwijnt in het niets als je daar aankomt. Ook Borken , volgend jaar moet ik er geraken, is de moeite waard.
Allen die echt geïnteresseerd zijn in spoor 1, kunnen gerust op dinsdag avond eens langskomen in het Leuvense. Wij komen daar elke week samen om over 1/32ste plannen te maken. Het samenbrengen van verschillende segmenten tot een grotere baan is wat wij met enkelen van Leuven al altijd hebben willen doen. Dus laat gerust iets weten.

groeten vanaf spoor 1 - www.spooreen.be
webalbum :http://picasaweb.google.com/spooreen

Bewerkt door - mini on 01/07/2010 11:45:33
Naar boven

nederbelg
Machinist

Belgium
Berichten 160

Berichten - 01/07/2010 :  12:49:28  profiel weergeven  Bezoek nederbelg's homepage  Reageer met citaat
JL,

is het niet vrijdag en/of dinsdag bijelkaar komen in het Leuvense?

grt Dave
Naar boven

Gerolf
Administrator

Belgium
Berichten 8426

Berichten - 02/07/2010 :  00:35:49  profiel weergeven  Bezoek Gerolf's homepage  Reageer met citaat
Hier groeit iets moois
Hou ons op de hoogte, hé

Groeten uit "Marche-en-Bières": www.meb.gerolf.be ** Modelspoor is plezant ** TPIII-H0-DC-Zelfbouw
Naar boven

1op32
Reiziger 1ste Klasse

Belgium
Berichten 41

Berichten - 02/07/2010 :  10:58:01  profiel weergeven  Reageer met citaat
Ik denk een zeer interesaante site gevonden te hebben ivm Module normen: http://www.spur1.de/spur1-modulnormung/index.html

schaal 1/32 omdat ze de mooiste is
Naar boven

stefanic
Machinist

Belgium
Berichten 486

Berichten - 02/07/2010 :  14:31:50  profiel weergeven  Bezoek stefanic's homepage  Reageer met citaat
Ik had gisteren op basis van jou info betreffende Heilbronn al dit gevonden:
http://www.ig1.de/ (zie bij Module-welt)

Misschien interessant dat er eens een MSMforum-spoor-I bijeenkomst wordt georganiseerd op een dinsdag in Leuven (of Holsbeek ?) ergens na de vakantie?

Stefan,
'specialist' in grootspoor, amateur in modelspoor: HO= dig NMBS | I dig DB | O~ analoog GILS
http://www.berail.be
Naar boven

mini
Reiziger 1ste Klasse

Belgium
Berichten 39

Berichten - 02/07/2010 :  14:32:07  profiel weergeven  Bezoek mini's homepage  Reageer met citaat
Ja interessante link, als we zoiets willen doen, moeten we eens de koppen bij elkaar steken, en misschien ook de mogelijkheid laten om aan te sluiten op de Duitse banen, bvb Heilbronn, Borken. Kijk op http:// www.ig1.de, doorklikken naar module welt, en dan naar foto's Heilbronn 2009.
Ik ga nu een enkelsporige segmentbaan bouwen met modulekoppen die ik bij IG Spur 1 in Mannheim besteld heb : http://www.ig1.de/ . Maar alle ideeën zijn welkom, deze hier hebben conische bussen die zorgen voor een exacte uitlijning. Fremo gebruikt bouten van 10mm diam, waar de opening in de modulekop 11mm is omdat er toch een klein beetje speling zou zijn indien modules/segmenten van 2 verschillende bouwers aan elkaar gekoppeld worden.
September is niet veraf meer en dan kunnen we in Heilbronn meer info vragen.
Ja laten we eens samenkomen tijdens de maand Juli ofwel vanaf de laatste week van Augustus. Best op een plaats waar er spoor 1 aanwezig is.

groeten vanaf spoor 1 - www.spooreen.be
webalbum :http://picasaweb.google.com/spooreen

Bewerkt door - mini on 02/07/2010 14:38:50
Naar boven

argilla
Stationschef

Belgium
Berichten 1136

Berichten - 02/07/2010 :  15:48:37  profiel weergeven  Reageer met citaat
citaat:
Geplaatst door Gerolf

Hier groeit iets moois
Hou ons op de hoogte, hé




Tja inderdaad Gerolf.
Ik wou alleen dat zoiets ook bestaat (bestond) voor 1/29 schaal.
Des chataux en Espagne ???

argilla
H0, On30, 1/29, Gn15

Naar boven

Rochevalien
Directeur NMBS

Belgium
Berichten 1704

Berichten - 02/07/2010 :  17:50:33  profiel weergeven  Bezoek Rochevalien's homepage  Reageer met citaat
Argilla ,is dat niet een beetje teveel van het goede,zo'n 4 verschillende schalen? Heb je dan nog tijd om ook maar iets af te werken?
Naar boven

argilla
Stationschef

Belgium
Berichten 1136

Berichten - 02/07/2010 :  19:17:52  profiel weergeven  Reageer met citaat
citaat:
Geplaatst door Rochevalien

Argilla ,is dat niet een beetje teveel van het goede,zo'n 4 verschillende schalen? Heb je dan nog tijd om ook maar iets af te werken?




ik hou van veelzijdigheid Roche. De droom is ooit een diorama te "kunnen"maken met 1/29 als voorgrond , O als tweede plan gemixt met On30 en als achtergrond Ho schaal.
Dit alles om een diepte te krijgen een soort perspectief. De plannen liggen klaar (hier en daar nog niet perfect maar toch er is al een soort scenario een draaiboek)
Ooit....Roche ( pensioen nu ......pensioen nu....hihihi)

argilla
H0, On30, 1/29, Gn15

Naar boven

C-rail
Machinist

Belgium
Berichten 334

Berichten - 05/07/2010 :  11:11:47  profiel weergeven  Bezoek C-rail's homepage  Reageer met citaat
Als er toch zoiets gebouwd wordt, wil ik zeker ook een module bouwen.
Kwestie van toch aan iets van scenery te kunnen werken. Want mijn H0 baan geraakt toch nooit af!

Groetjes uit Italië!

Naar boven
  Vorig onderwerp Onderwerp Volgend onderwerp  
 Nieuw onderwerp  Reageer op onderwerp
 Printer versie
Ga naar:
modelspoormagazine Forum © Meta Media N.V. Naar boven
 Image Forums 2001 Snitz Forums 2000